Tegoroczny bieg odbędzie się w wyjątkowych, zmienionych warunkach. Wszystko ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo w czasie pandemii COVID-19.

Część osób pobiegnie wirtualnie, natomiast ci, którzy zapisali się na bieg fizyczny będą podzieleni na godziny startowe. Bieg nie będzie miał tak jak dotychczas wspólnego startu czy dekoracji.

Przed biegiem

Przed startem będzie można odebrać tylko numer startowy. Po biegu torbę z pakietem i medalem. Na osobnym stanowisku będą koszulki biegu.

Odbiór numerów:

  • 13.05 czwartek, godzina 10-16 ul. Nowowiejska 115
  • 16.05 niedziela od godziny 8:00 na starcie z parku Zachodnim.

Start

Trasa znajdują się w parku Zachodnim we Wrocławiu. Jedna pętla to 2,5 km. Uczestnicy poszczególnych dystansów pokonują:

  • Bieg symboliczny – jedna pętla
  • 5 km – dwie pętle
  • 10 km – cztery pętle

Same starty będą się odbywać w przedziale godzinowym 9:00-12:00. Oznacza to, że na trasie cały czas ktoś będzie biegał. Natomiast nowe osoby będą dołączać do biegu pojedynczo z zachowanie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

 

Proponujemy następujące godziny startów:

  • 09:00 – 10:00 – start osób na 10 km
  • 10:00 – 11:00 – start osób na 5 km
  • 11:00 – start osób w biegu symbolicznym

Jednocześnie podkreślamy, że nie ma znaczenia o której godzinie wystartujesz na swoim dystansie. Pomiar czasu będzie funkcjonował do godziny 12:00. Chodzi o to abyśmy mogli się rozproszyć czyli np osoba z dystansu 10 km nie musi startować o 9:00, może to zrobić np o 9:30 lub 10:15. Ważne aby ukończyć bieg do 12.

Meta

Osoba, która zakończy bieg powinna się udać po odbiór pakietu startowego (torba ze wszystkimi materiałami, wodą i medalem). Będzie to ten sam namiot gdzie odbiera się numery ale pakiety otrzymasz przy ladzie z innej strony.

W osobnym namiocie (PKO) będą wydawane koszulki biegu

Dekoracje

W tym roku nie organizujemy dekoracji zwycięzców na wydarzeniu. Będzie ona przeprowadzona zaocznie, najlepsi uczestnicy poszczególnych dystansów otrzymają puchary wysyłkowo.