Wszystkich uczestników biegu zapraszamy do biura zawodów, które będzie uruchomione już w sobotę w godzinach 14-18 na Stadionie LA, tam gdzie będzie odbywał się bieg. Poza tym biuro zawodów będzie czynne w dniu biegu na Stadionie Olimpijskim, ul. Paderewskiego 35 od godziny 8.00. Oto wszystkie szczegóły dotyczące niedzielnego biegu:

Plan minutowy:

sobota

14-18 biuro zawodów na Stadionie LA. Tam można będzie już odebrać swój pakiet startowy: numer, koszulka. Można odebrać pakiet za inna osobę. W tym celu należy przedłożyć oświadczenie podpisane przez osobę dla której odbieramy pakiet – POBIERZ. Zobacz jak dojść do biura zawodów w sobotę.

niedziela

 • 8.00 – 9.30 Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów.
 • 10.00 Start Biegu na 5 i 10 km.
 • 11.30 Koniec Biegu na 5 i 10 km.
 • 11.30 Bieg symboliczny na 1963 m
 • 11.50 Bieg Krasnala na 196,3 m (zapisy w dniu biegu w namiocie IPN, ograniczona liczba 100 miejsc)
 • 12.00 Dekoracje najlepszych zawodniczek i zawodników
 • 12.30 Koniec zawodów

Parking i dojazd

Wjazd na parking na terenie Stadionu Olimpijskiego jest bezpłatny w godzinach 8-10.30, tylko od strony al. Paderewskiego 35. Po wjeździe jest parking gdzie zmieści się spora liczba samochodów. Wjazd tylko na hasło „Inka”. Po godzinie 10.30 wjazd od al. Paderewskiego będzie utrudniony lub niemożliwy. Można jednak wjechać bramą od strony ul. Mickiewicza. Przy bramie od strony ul. Mickiewicza nie obowiązuje bezpłatny wjazd na teren stadionu.

Jednocześnie prosimy o nieparkowanie samochodów wzdłuż trasy biegu. Samochody, które będą tarasować trasę biegu zostaną odholowane.

Na bieg można również dojechać tramwajem lini 9,17 i 33. Przystanek Stadion Olimpijski.

mapka-niepodleglosci-2016_nowa

Biuro zawodów w dniu biegu jest umiejscowione na Stadionie lekkoatletycznym.

Numery i pakiety startowe będą wydawane od godziny 8.00. Wszystko w dwóch namiotach podzielona na dwa etapy. Uczestnicy zobaczą dwa okrągłe dmuchane namioty. W jednym będą wydawane numery na dystanse 5, 10 km i 1963 m. Wszystko podzielone kolejnością numerów. Jedno stanowisko to ok. 200 numerów 1-200, 201-400, 401-600, 601-700, (numery na 5 i 10 km) oraz 1000-1300 (bieg na 1963 m). Numer startowy jest jednorazowy, dlatego możesz go zatrzymać po biegu.

Na liście startowej będą znajdować się tylko osoby, które uiściły opłatę startową. Można się będzie zapisać w dniu biegu wypełniają odpowiedni formularz.

Po otrzymaniu numeru należy przejść do drugiego namiotu w którym będą wydawane koszulki biegu. Koszulki z wizerunkiem Żołnierza Wyklętego są dostępne do wyczerpania zapasów.

Biuro zawodów działa do godziny 9.30. Dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie i odbieranie numerów. Po dziewiątej trzydzieści również można będzie odebrać numer startowy, jednak proszę traktować to jako ostateczność dla spóźnialskich.

PROWADZIMY ZAPISY RÓWNIEŻ W DNIU BIEGU. OPŁATA STARTOWA W DNIU BIEGU WYNOSI 50 zł.

Pakiet startowy

Każdy z uczestników biegu otrzymuje pakiet startowy. W jego skład wchodzą:

 • nr startowy
 • woda
 • posiłek regeneracyjny
 • medal na mecie
 • koszulkę biegu

Bieg Inki

Na ten bieg będą przyjmowane zapisy w namiocie IPN w dniu imprezy, bieg jest bezpłatny ale maksymalnie może w nim wystartować 100 osób. limit wieku to do 7 lat. Oczywiście młodszych uczestników prosimy o start wraz z opiekunami. Dystans jaki jest do pokonania to symboliczne 196,3 m.

Bieg rozpocznie się po zakończeniu biegu głównego i biegu na 1963 m o godzinie 11.50 tak więc rodzice będą mogli wziąć udział w wyścigu ze swoimi pociechami.

Zbiórka pod bramą startową o czym będzie informował spiker zawodów.

Depozyt

Na uczestników biegu czeka depozyt przygotowany w namiocie obok biura zawodów. Zostawiając torbę zostanie do niej przymocowana kartka z Twoim numerem startowym. Dlatego pamiętaj aby po zakończonym biegu nie chować od razu numeru a dopiero po odbiorze torby. Depozyt jest bezpłatny.

Posiłek regeneracyjny i strefa biegacza

Dla zawodników, który ukończą bieg przygotowaliśmy Posiłek regeneracyjny. Będzie to gorąca zupa wydawana na numer startowy. Miejsce to będzie znajdować się za metą biegu.

Szatnie i natryski

Dla uczestników biegu są przygotowane szatnie oraz natryski umiejscowione pod trybuną główną.